Blog

Vypestujte krásnu záhradu s kvalitným záhradným náradím

Či tu máme jar alebo leto, náš obľúbený relax pri práci začína v záhradke. Sadenie, plenie, strihanie a nakoniec milá radosť z krásnej úrody, či dokonalého vzhľadu. Mnoho ľudí si tento druh relaxu nadobro zamilovalo. Ako však dosiahnúť dokonalú záhradku a pritom si nepoškodzovať zdravie ťažkou prácou? Vyriešiť to dokáže kvalitné náradie. Záhradné náradie dokáže spríjemniť a uľahčiť prácu. Aké druhy záhradného náradia poznáme a podľa čoho si zvoliť skutočne kvalitné kusy? Nižšie nájdete pár užitočných rád.

Druhy náradia

Motyky, hrable, lopaty a rýle

Náradie z tejto kategórie sa využíva predovšetkým na obrobenie pôdy záhonov a záhrad. Tvorí neodmysliteľnú časť každej záhradnej kôlničky. Toto náradie býva poriadne namáhané. Pôda vie byť tvrdá a kamenistá, preto uprednostňujte odolnejšie materiály. Kvalitným náradím z tejto kategórie obrobíte každú záhradku. Nástroje majú viac možností využitia pri rôznych činnostiach.

Drobné záhradné náradie

Aj drobnejšie záhradné náradie by malo mať vo vašej záhrade miesto. Radíme sem kolíky na hĺbenie hriadok, malé motyčky, lopatky, hrabličky a dokonca aj záhradné rukavice. Nástroje dokážu uľahčiť menšie, jemnejšie práce v záhradke.

Nožnice, pílky a sekery

Nožnice, pílky a sekery slúžia na ošetrenie drevín. Ak ste vášnivý pestovateľ ozdobných kríkov alebo jednoduchých živých plotov budete potrebovať pevné a ostré záhradné nožnice, s ktorými sa bude príjemne pracovať. Pílky a sekery zasa zabezpečia zdravie vašich stromčekov.

Fúriky

Fúrik je veľkou pomôckou nielen pri stavbárskej práci, ale aj pri relaxe v záhradke. Možno ním vyniesť nepotrebné kamenie, konarinu alebo iný záhradný odpad.

Vedrá a krhly

Vedrá a krhly by mali byť v prvom rade vybavené z ľahkého, čo možno najpevnejšieho materiálu. Určite netúžite prísť o chrbticu pri polievaní alebo plení záhradky.

Kvalita

Pevnosť

Rýľujete si záhradku a zrazu sa vám rýľ rozpadne na dva kusy. Nepríjemné. Na záhradné náradie je pri práci vyvíjaný stály tlak. Práve z toho dôvodu je pevnosť náradia azda najdôležitejšia. Pri výbere si nástroj poriane ohmatajte aby skutočne zvládol tú vašu stvrdnutú záhradku, či pol roka netrihané kríky.

Materiál

Ruka v ruke s pevnosťou ide aj materiál. Pri výbere preferujte materiály možno ťažšie, no odolné. Vďačné pre klasické záhradné náradie je napríklad klasické drevo a kov. Pri plastových nástrojoch sa presvedčte, či ide o skutočne hrubý, pevný plast.

Ľahkosť

Pracujete v záhrade a po hodinke máte pocit, že najlepším riešením by bola amputácia horných končatín. Pre pohodlnú pracu by záhradné náradie určite nemalo byť príliš ťažké. Treba zvoliť strednú cestu. Najlepšou voľbou je nástroj pevný, odolný a zároveň s váhou s ktorou dokážete pracovať aj dlhší čas.

Remeselné spracovanie

Kvalitné remeselné spracovanie vám zaručuje absolútne pohodlie pri práci. Všímať by ste si mali možnosť úchopu, to znamená hladké rúčky, ktoré sa nekĺžu, napojenie jednotlivých častí a celkový tvar nástroja.

Tak a teraz šup do záhradky s kvalitným náradím. Želáme vám veľa chutných plodov a krásnych kvetov…

Related posts

Leave a Comment